ÖVRIGT / Mattor / Textiltryck 5635015
nr 563 5015
Textiltryck
”Feber mint” Aktiebolaget Esco, Malmö Sverige 1950-tal, 50-talsmönster i mörkturkos med svarta dekorstreck, drygt 11 meter på rulle (ca 1113 cm), 93 cm bredd, tygets och företaget namn står antecknad på tygbalen, nytt oanvänt tyg från 1950-talet
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 26 januari 2009
kl 18:01:03
24/1 16:30:52